האם מכתב מוטיבציה לשירות לצבא בצה"ל יעזור לי לשנות תפקיד, לפסול קרבי? על כך במאמר הבא

מכתב מוטיבציה לשירות בצה"ל

מכתב מוטיבציה לשירות בצה"ל

"שובצתי לחיל שיריון ואז יצרתי קשר עם אמיר נפגשנו הוא היה מאוד נחמד בזכות המכתב שלו קיבלתי זימון לקבן ושינו את השיבוץ שלי ללא קרבי" גיא ב.

במאמר זה, נציג את נושא שינוי תפקידים בצבא, פסילת קרבי ולעיתים שחרור מהצבא.

מלש"ב הנו מועמד לשירות ביטחון. כאשר, עקב קשיים יש רצון לבקש שיבוץ אחר מהשיבוץ שנקבע, בייחוד בנושאים של קרבי (אך גם בתפקידים אחרים, שחרור וכיו"ב), נדרש המלשב לכתוב מכתב מוטיבציה לשירות בצבא. המכתב הנו חלק אחד מתוך מערך שלם של התערבות. ונדרשת חוות דעת, במקרים של קשיים רגשיים, על מנת שבצבא ובמקרה הזה הקבן יתייחס לקשיים ולבקשתכם.

מה אני צריך לכתוב במכתב מוטיבציה אישי לגיוס לצבא?
1. לציין פרטים אישיים. שם מלא, ת.ז, גיל
2. לציין במכתב האישי לגיוס האם מעוניין לשרת ואם כן באילו תפקידים
3. בנוסף לנושא המוטיבציה לצבא, יש לציין מהם הקשיים לגבי הגיוס והשירות בצבא
4. צירוף חוות דעת של אמיר שפר לקב"ן

חוות דעת, לשם החלטת קבן:
המערכת הצבאית- מיט"ב, מדובר בארגון גדול, בירוקרטי, שאינו מקבל בקשות אישיות. מיטב מוכנה לשנות את החלטותיה במקרה של נתונים חדשים בלבד. אם הוחלט על פרופיל קרבי (72, 82, 97) ויש סיבה רפואית חדשה , יתכן שבעקבות זאת יהיו מוכנים לדון בשינוי הפרופיל.
כך, גם במקרה של קשיים רגשיים. על מנת שקב"ן במיטב ייבחן את הנושא ויחליט למשל אם לפסול או לפסול מלוחמה, יש להגיש חוות דעת מקצועית. כשאר אני כותב למועמדים לגיוס וחיילים, הקבן חייב להתייחס לכך.
המלצות מלשבים וחיילים

"אמיר מקצוען, מעמיק וחד. אמין, ישר, בעל ידע רב ומכיר את המערכות מבפנים. ממליצה בחום. תודה אמיר". ענת א.

חלק מהמלשבים (מועמד לגיוס) אינם מתאימים מבחינה רגשית לשירות קרבי. חלקם סובלים מפחדים שונים, אחרים סובלים משינויים במצב הרוח, קשיים חברתיים, בעיות וויסות, קושי בהתמודדות עם סמכות ומשמעת, קושי בהתמודדות עם אי וודאות, ואחרים אינם בשלים, או עצמאיים ותלויים מאוד בהוריהם:
– לא יוצאים לטיולים שנתיים
– מריבות חוזרות עם מורים
– מיעוט בחברים
– היעדרויות מבית הספר
– פחדים, שינויים במצב הרוח
– הסתגרות
– בעיות התנהגות ועוד

במצבים אלו יש לפנות בהקדם לאמיר שפר, יועץ בכיר לגיוס. לאמיר 20 שנות וותק בעבודה עם המערכת הצבאית כקצין בריאות הנפש (קבן).
סיוע מידי. דיסקרטיות מלאה.

"עזר לי ברגעים הכי קשים בצבא, תמיד קשוב, נעים, זמין, מוכן לעזור בכל בעיה, ומרגיש הכי בנוח לפנות אליו. לכל שאלה ידע לתת מענה מקצועי וטוב ותמיד באווירה נעימה ונוחה". בדר ל.

"פניתי לאמיר ובקשתי עזרה בכדי שחרור מהצבא עקב בעיות כאלו ואחרות , חשוב לציין שהוא קבע איתי פגישה בדחיפות היה מאוד קשוב והבין את הבעיות שיש לי , ניסה כמה שיותר לעודד ונתן חוות דעת בהתאם הדבר אשר עזר לי ממש !" סאלי ה.

"לאחר שהתגלו לי בעיות נפשיות נעזרתי באמיר כדי שיעזור לי עם הצבא, הוא התייעץ איתי, כתב מכתב לצבא וענה לכל שאלה שלי, אדם חכם נפלא ואכפתי". גבי נ.

"אמיר עזר לי מאוד עם יחס מצויין ומקצועי, נתן לי להרגיש בנוח לשתף. ממליץ מאוד". יהלי ל.

"אמיר מקצוען אמיתי , זמין לחלוטין גם בסופי שבוע. הפגישות , הליווי והשיחות נעשות ברגישות ותוך הפגנת ידע רב. חוו"ד ברמה הגבוהה ביותר. ממליצה בחום".  אופיר נ.