קצת עלי

 "רק במידה שבה אנו חושפים את עצמנו עוד ועוד עד להכחדה, יכול הדבר שאין להשמידו להימצא בתוכנו"   פמה צ'ודרון

כמו כולם, חוויתי מקומות של קושי. ובמשך שנים אני עסוק במציאת מקומות בתוכי של שקט פנימי, שביעות רצון ושמחה. אני משלב בחיי היומיום שלי עם עצמי ועם מטופליי גישות מתוך הטיפול הקוגניטיבי התנהגותית, הפסיכולוגיה החיובית והפילוסופיה הבודהיסטית.
ואני משתדל לאזן את השבוע שלי בין משפחה, עבודה טיפולית, העברת הרצאות, מפגש עם חברים. וגם זמן קבוע בכל שבוע לטיולים ברחבי הארץ, שמייצר בתוכי איזון כה משמעותי.

אני מאמין בקשיבות והתבונות פנימה, זו דרך חיים שאני משתדל לתרגל ביום-יום שלי. חלק מהיותי אדם, לפני העבודה הטיפולית זה לתרגל את היותי אדם.

הבודהה מלמד אותנו על 4 מצבי תודעה משמעותיים: ידידות עם עצמי ועם האחר, חמלה, שמחה ספונטנית עבור האחר ואיזון נפשי (איזון התודעה).
מצבים אלו דורשים תרגול רב. ואני מרגיש שיש לי כל כך הרבה עוד לתרגל. כחלק מהמסע שלי תרגלתי גם במזרח וגם בארץ. אני מתרגל דרך המדיטציות ולמידה והעמקה בפילוסופיה הבודהיסטית.

אבל התרגול המרכזי שלי הנו דרך החיבור לטבע, בנוכחות עכשיו במרחבים. פשוט לאפשר לעצמי הרבה פעמים ללכת לאיבוד ולהיות שם. היכולת לשאת את האי ידיעה. היכולת פשוט להיות נוכח בהווה במרחב של הטבע, גם אם איני יודע היכן אני כרגע, לאן אני הולך ומתי אחזור. תרגול זה, מאפשר לי גם בחיי היומיום כשאני נפגש במקומות של אי נחת, חוסר וודאות, להיות נוכח. הנכונות לא לפחד מללכת לאיבוד בטבע, או בתוך המיינד שלי, מסייעת לי רבות. הטבע מחבר לחיים.

"בכל יום כאשר אתה מתעורר חשוב: היום אני בר מזל להיות בחיים, יש לי חיי אדם יקרים ואני לא הולך לבזבז אותם. אני הולך להשתמש באנרגיות שלי בכדי לפתח את עצמי, להרחיב את ליבי לאחרים, להשיג הארה לטובת כל היצורים הקיימים. אני הולך לחשוב מחשבות טובות על אחרים, אני לא הולך להתרגז ולחשוב רעות על אחרים. אני הולך להועיל לאחרים עד כמה שאוכל".     הדלאי למה

  • למי שמעוניין לקרוא על הגישה הטיפולית שלי מוזמן ללחוץ כאן
  • לקוחות ממליצים, ניתן לקרוא כאן
  • ייעוץ בנושא צבא ניתן לקרוא כאן